Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Takto reformujeme školstvo v Bratislavskom kraji (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nasledovania hodné župné aktivity

Konečne tím ľudí - pedagógov z každodennej praxe, ktorí najlepšie poznajú potreby edukácie detí a mládeže svojho regiónu, potreby pedagogických a odborných zamestnancov regio školstva i VŠ na svojom území, trhu práce i priority zamerané NA DUÁLNE VZDELÁVANIE ŠTUDENTOV v zmysle celoštátnej priority orientácie stredných škôl. Koexistujú v zmysle platnej legislatívy na základe tézy - čo nie je výlučne zakázané, je dovolené a odvádzajú nadštandardnú pedagogickú prácu za dobre platených úradníkov ministerstva školstva a kraja. V prospech detí, žiakov a študentov a ich zákonných zástupcov. Neobmedzujú sa výlučne na servis prostriedkov, hlavne finančných školám a školským zariadeniam v ich pôsobnosti, ale časť prostriedkov dokážu združiť a zintegrovať a ponúkať aktivity mládeži i pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom školstva bratislavského kraja. Veľmi chvályhodná iniciatíva, pán poslanec. Zaskočili ste radových a rado diskutujúcich z tohoto servera. Preto nik nediskutuje. No my skúsení, so štyrmi desiatkami rokov pedagogickej praxe to s prehľadom môžeme komentovať.
Podarilo sa vám zintegrovať školskými úradníkmi a exministrami Ftáčnikom, Froncom a Szigethym umelo a účelovo spretrhané väzby v systéme VEĽMI DOBRE FUNGUJÚCEHO regio školstva do roku 2002/2003! Oživiť, pre mnohých netradične cyklus - (ministerké centrum-región-škola(škl.zariadenie!)
Od víťazstva Nežnej v novembri 1989. Teda v prvých 15 rokoch existencie ponovembrového školského systému, ešte pred nástupom Zelinovho projektu Milénium, ktorý vyvolal hlbokú krízu nášho školstva trvajúcu dodnes. Len potvrzujete moju pravdu, že transformácia socialistickej školskej sústavy po Nežnej bola veľmi dobre rozbehnutá. Aj vďaka projektu Konštantín z 90-tych rokov. No potom zasiahli spolupracovníci ŠtB - Zelina a Turek ako spoluatori Milénia. I krasorečník Ftáčnik a Froncom a ich účelové zotročenie učiteliek regioškoltva zákonom o verejnej službe. A dnes musíte vymýšľať a odvádzať nadprácu za dobre platených školských úradníkov, pracovníkov VÚDPaPu, Metodicko-pedagogických centier, Štátneho pedagogického ústavu, Centra vedecko-technických informácií a mnohých nemenovaných inštitúcií desaťročia a čoraz odvážnejšie a drzejšie parazitujúcich na financiách naliatých do školstva cez štátny rozpočet a parazizujúcich aj na Eurofondoch ! Príkladom je aj odbor športu na čele s J Gônczim, ktorý práve dostáva a prerodeľuje prvé milióny prednostne - vyše sedem na futbal a vyše dva na hokej. Negatívne ohlasy ostatných športových odvetví sa už množia... Podobne 15 miliónov pre ŠPÚ od Lubbyovej. Načo?
A tak len naďalej iniciatívne suplujte stredný článok riadenia a organizácie - práve regionálny - nášho po novembri 1989 výborne naštaRTOVANéHO šKOLSKéHO SYSTéMU. Nič nové pod slnkom. No opakujem, že je to -nasledovania hodné.
No. prichádza moja ťažisková otázka: ako chcete pán poslanec zabezpečiť rozhodujúci fakt - že učitelia regioškolstva, vysokoškolskí učitelia i lekári mali do rokov 2002/03 ROVNAKÚ PLATOVÚ TABUĽKU ako rovnocenné profesie s univerzitným VŠ vzdelaním !!!??? Teda stav, keď som mal ako učiteľ ZŠ v Bardejove hrubý tabuľkový plat ako primár hociktorej štátnej nemocnice alebo vedúci katedry ľubovoľnej štátnej vysokej školy ? Takú realitu sme roky zažívali, pán poslanec. Vtedajšia legidslATíVA HOVORí JASNOU REčOU !!!! KTO TO TOTÁLNE P O B A B R A L a Z N I Č I L podmienky v regioškolstve Slovenska ?! Že o ďalších 15 rokov má lekár trojnásobne vyšší plat ako učiteľky regia.Do temníc s nimi ! Za zotročenie našich matiek - učiteliek so žalostnými dôchodkami - zákonom o verejnej službe!
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 683
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 247
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 226
 4. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 134
 5. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 128
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 105
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 101
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 88
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 68
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 64

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?