Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nechajte si deti, my chceme majetky. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

dost slaby blog

uz to tu bolo prezute a povedane 1000 krat. dedi sa podla zavetu na prvom mieste. ak nie je zavet tak sa dedi podla zakona. zavet napises doma na stole v kuchyni rukou, datujes a podpises a je vymalovane. detto urobi tvoj partner. ak mate vlastne (aj adoptovane) deti tie budu dedit rovnaky diel ako vy navzajom. predsa by si nebol taka svina vydedit vlastne decko. u manzelov to je automaticky, to je pravda, ale ani u vas to nie je neprekonatelny problem, ktory by sa nedal riesit ako sa snazis napisat.
 

kecas

Manzel/ka ma omnoho vacsie prava na dedenie ako niekto zo zavetu. Proste podla zakona neopomenutelni dedici musia dostat svoj diel.
Neopomenutelnych nemozes vydedit okrem specialnych okolnosti...
 

desorientovany ma manzelku?

som nevedel, pokial sa nerozviedol tak dedi po nom tiez ale ak napisal zavet a vylucil ju z dedicstva tak nie.

------
Dediť možno buď zo zákona a/alebo zo závetu. Pri posudzovaní titulu dedenia má prednosť dedenie zo závetu. Pokiaľ závet nezahŕňa celé dedičstvo, resp. absentuje úplne, postupuje sa dedením zo zákona.

Neopomenuteľní dedičia predstavujú poručiteľových potomkov.
--------
manzelka nie je neopomenutelny dedic, to su iba deti. v pripade, ze nie je zavet dedi sa zo zakona podla dedickych skupin, su 4. v prvej je manzel alebo manzelka, deti.

pokial desorientovany nema deti a spise zavet, ze vsetko dedi jeho partner tak vsetko dedi jeho partner a je vymalovano.

ak si zenaty a nadobudnes pocas manzelstva dom alebo byt atd tak to spada do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov (BSM), pri umrti jedneho z nich BSM zanikne, 1/2 zostane jednemu z manzelov a 1/2 sa dedi, pricom manzel/manzelka dedi zo zakona (ak nebola zavet) aj z tej manzelovej/manzelkynej 1/2. ak maju deti, tak manzel/manzelka a deti rovnakym dielom z tej 1/2.
 

manzelka

je napriklad sucastou BSM, co "partner cez notara" nie je
 

a?

co ako? pri kupe nehnutelnosti ichj kupa spolu v 50%-tnych podieloch alebo inac ako sa dohodnu. to u manzelov neexistuje lebo aj ked (napriklad) manzelka dostane of rodicov na 75% nehnutelnosti, nadobudnu ju spolu s manzelom ako BSM a po umrti jedneho z nich sa rozdeli 50:50.

vidim, ze sa snazis ale fakty hovoria, ze zrovna dedenie nie je pre teplych problem. ano, manzelia to maju automatizovane a maju vyhodu pred nezosobasenymi parmi- to je pravda ale je to lahko prekonatelny problem.

a v skutocnosti dezorientovanym o to nejde. RP alebo manzelstva beru len ako vhodnu prilezitost bit konzervativcoch po hlave. napriklad jeden hystericky dezorientovany, ktory tu kuvika na blogoch sice tvdri ze im ide prave a len o tie majetko pravne vyhody islena truc do UK sa zosobasiut, pricom tento sobas nema ziadnu pravnu silu v SR....takez asi tak...
 

nedávno mi

hovoril jeden mladý človek, že sa nebudú s partnerkou brať (aj keď už majú dieťa) práve kvôli BSM - lebo dedia sa aj dlhy a tiež predmetom exekúcie môže byť spoločný majetok...ak nie sú zobratí a na niekoho z nich je uvalená exekúcia (čo dnes nie je problém ani za 10 rokov penalizovaný nedoplatok na poistení) a astronomické poplatky exekútorom ..... tak si zachránia aspoň niečo - to čo je vlastníctvom toho druhého

okrem toho slobodná matka na materskej môže dostávať sociálne dávky, ktoré by ako vydatá nemohla, lebo by sa posudzovali spoločné príjmy a nie len jej .....

Takže kvôli majetkom sa niektorí heterosexuáli neženia a homosexuáli ženiť chcú.
 
Hodnoť

Ten úvod je blud..

... a vypovedá o Vašich presudkoch.
Rodina má byť miestom,kde sa deti učia pravde a láske. Čo povedia homosexuáli svojim deťom, ak sa ich spýtajú, kde majú babičku alebo mamičku a ako prišli na svet? Budú klamať alebo povedia pravdu:
Vieš, my sme sa nudili a mali sme všetky hračky a už nám chýballen pudlík a nejaké decko. Tak sme zašli do Indie. Tam je veľa biednych žien. A jednej sme sa rozhodli pomôcť - dali sme jej svoje dva mmesačné platy, znásilnili sme ju s jej súhlasom a ona nám za to porodila zdravého syna. Jeho sme jej aj napriek jej materinským citom ukradli - samozrejme tých pár éček sme jej nechali. Už sme to raz robili, ale tá mrcha nám porodila dieťa autistické a tak to sme neprebrali. To si nech tá nekvalitná žena vychováva sama alebo ho dá deckého domova. Keď si už platíme, chceme kvalitný tovar."

Ďaľšia otázka znie, ako budú muži kojiť. Nechoďte na mňa náhražkami mlieka - je to z núdze cnosť,ktorá má svoje riziká.

No a teraz pokračujeme. Ak je prípustné homomanželstvo, prečo by nemohli byť prípustné aj polygamné manželstvá? Alebo zoofilné,incestné, dendrofilné alebo pedofilné? Neostýchajte sa hľadať odpovede - použitie frázy, že homo je niečo úplne iné ako pedo neakceptujem.

A čo urobíte, ak Vám to kúpené dieťa začne dávať otázky také, aké vám vyskočia c Gúgli po zagúglení vety: Nové otázky pre homosexuálov. A môžete ísť aj o odkaz nižšie. Zaujímavé otázky, na ktoré ešte žiadny homoaktivista nenašiel odvahu odpovedať. Môžete aj tam po kliknutí na kontakt.
......................
Včera som podpredsedu výboru LGBT pri Úrade vlády Macka prichytil pri konflikte záujmov vyplývajúcich z jeho štátnej funkcie a súbehu funkcie v mimovládke, na ktorú berie podporu z Úradu vlády. Jeho rekacia? Prípsevok bol zmazaný.
....
Zdá sa, že homobotom nejde len o redefiníciu vzťahov kamarátov z krčmy, ale aj o redefiníciu monológu na dialóg.
....Zmazaný príspevok je na portále kresťanofóbnych sekhumanistíkov Rastislava Škodu tu:
http://www.zosity-humanistov.s...
...
aj tento príspevok si archivujem a v prípade zmazania bude zverejnený na nete. Pozdravujem administrátorov cenzurovaných diskusií. Kde ste praxovali? V Číne? Tá podoba slobody slova...ako za Hitlera.
 

 

Však si to nečítal, a ak si to čítal, však si z toho nepochopil ani jediné slovo ?
 

Neuhádli ste.

Skúsite neregistrovaného priateľa na telefóne?
Odmietnutie nadpráv homosexuálov, ale aj iných deviantov, je vecou princípu. Som za princíp "menej štátu" a ten jasne logicky navráva, že jediná forma súžitia zasluhujúca si podporu vo všetkých smeroch, je manželstvo. Lebo prirodzený sexuálny pud manželov vedie k narodeniu detí v počte a čase bytostne ohrozujúcom existenciu manželov. Zaujmové koníčky kamarátov z krčmy alebo driapaček peria sú súkromnou vecou dotknutých osôb.
 

 

Mám známych čo sa zobrali ale deti neplánujú. Finančná situácia nie je dobrá a ak chceš dieťa vychovávať zodpovedne tak sa k tomu aj tak postavíš. Znamená to že ích manželstvo je zlé či nesprávne? A k tomu sexuálnemu pudu manželov len dodám že antikoncepcia je pomerne stará a známa vec. Alebo aj to je už vari zakázané?
 

Teraz neviem, či som Ťa

dobre pochopila - keď chceš zodpovedne vychovávať dieťa je lepšie ho nemať? No, ak si niekto myslí, že dobrá výchova je len o peniazoch, tak potom súhlasím.
 

Asi sme sa zle pochopili

V prvom rade treba povedať že ja s ich názorom nesúhlasím a dúfam že zmenia názor alebo sa zmení ich situácia. Ich problém je že ledva platia hypotéku a dieťa by ich totálne zruinovalo a prišli by aj o strechu nad hlavou keďže by nemali ako splácať hypotéku. Je to smutné ale taká je dnešná situácia. Nie, výchova nie je o peniazoch ale prežitie rodiny niekedy o tom je. To ale poukazuje na to že to čo ľudí trápi je mizerná životná situácia keď jeden celý plat ide na hypotéku a z druhého žijú. Že si nemali zobrať takú hypotéku? Ale dnes sú proste také ceny aj pri starých a malých bytoch. A platy mladých ľudí nie sú nič extra. Rozhodne nie je dobré ak je to o peniazoch ale ak nemaš ako platiť nájomné či jedlo tak ťa netrápia kultúrne a filozofické témy.
 

OK,

v takej situácii je lepšie s dieťaťom počkať. Ale je potrebné, aby každý mal svoje bývanie a hypotéku ako damoklov meč nad sebou? Podľa mňa, treba stavať nájomné byty a uľahčila by sa situácia aj mladým ľuďom.
 

Súhlasím

lenže u nás je veľmi netypická situácia keď hypotéka je v rovnakej výške ako nájomné (ale už som aj videl také že hypotéka bola menšia ako nájomné). Inde vo svete je to normálne ale u nás sa každý prenajímateľ snaží zbohatnúť v priebehuh roka alebo dvoch.
 

Chcem normálny svet.

Stará a známa vec je, že antikoncpecia je riziková a nie 100% spoľahlivá. Dajte si filozoficky podobnú otázku. Bolo by správne homosexuálom podávať karcinogénne preparáty nazývané liekmi, ak by to malo vplyv na zmenu nasmerovania ich sexuálneho pudu?
K prirodzenému životu nepratí žiadna chémia.
Ale kľudne podávajte svojim deťom jabĺčka utopené v organofosfátoch, výživu ožiarené radioaktívnymi lúčmi alebo potraviny plné éčok. A tvárte sa, akolen dobre živíte svoje deti.
Neschopnosť rozpoznať, že plodivý vzťah biologickej ženy a biologického muža je viac ako všetky homo-hetero experimenty ukazuje, ako ďaleko zašiel morálny rozklad spoločnosti. A to podotýkam, že pre vstup do manželstva sa nezisťuje sexpreferencia novomanželov. Tento vzťah môže uzatvoriť aj gej s lezbou, ak sa rozhodnú založiť normálnu rodinu.
Ani všetky heterovzťahy sa netešia podpore štátu, teda nás daňovníkov. Je to len ten jeden - manželstvo v ponímaní dnešných štandardov a jeho definícia stále umožnuje uzatvárať manžestvo veľmi širokému okruhu záujemcov. Nechcet snáď policajný štát,ktorý bude merať dĺžku pipíka a podľa nej schvaľovať vstup do manželstva? Hm?

Ak pripustíme nezmyselnú definíciu manželstva aj na homoexperimenty,musíte sa vysporiadať aj s právom pokrvných príbuzných uzavrieť rovnako platné manželstvo - veď ak dcéra použije antikoncepciu, ocinu ju neprivedie do druhého stavu. Vaša logika teda navráva, že aj incest by mal byť na úrovni normálneho manželstva. A čo vzťahy polygamné? Prečo by úspešný muž nemohol mať hárem o počte 500 zlatokopiek? A prečo by mal byť diskriminovaný človek,ktorý tak miluje svojho rotvajlera, že by si ho vzal za ženu/muža? A mal tak právo na dvojité daňové úľavy? Tieto otázky vyplývajú z nelogičnosti požiadaviek sekundárnych homosexuálov - hoolobby.
A to som ešte nespomenul práva pedofilov, alebo fekalofilov. Prečo by fekalofil nemohol ísť s nejakou stolicou do divadla alebo na výstavu Tutanchamóna vo svojom náručí? Že je Vám to odporné? Len pozor, aby Vás dúhová polícia nevyhlásila za fóba.
---
Kam viedla homosexualita? Homosexuáli svojou relativizáciou hodnôt vytvorili národný socializmus. Veru - jeho zakladatelia boli takmer výlučne homosexuáli. Najväčšie peklo zženštilým homosexuálom v koncentrákoch robili práve ich drsňácke typy. Ak si zagúglite významné osobnosti porušujúce ľudsképráva, všade narazíte na ich homosexuálne korene. No schváľne, zagúglite si Hitlera alebo Putina. O nich predsa dnešní homosexuáli tak radi vyhlasujú, že sú homosexuálmi. A idú ešte ďalej - tvrdia, že všetci homofóbi sú latentní homosexuáli....Pripomína mi to ten vtip o policajtoch. Vraj sa delia na dve skupiny. Terajších policajtov a minulých. A úlohou terajších policjatov je chytať tých minulých. Po rokoch sa zase vymenia.
:)
A liberalizmus je tak prerastený ideológiou homosexaulizmu... že až. A viete, čo je liberalizmus? Je to ópium morálne skazených.
 

 

TeremTeTe: pokúsila som sa s tebou diskutovať na úrovni, ale nedá sa. Veď ma varovali...
 

4/3

Ten príspevok je plný logických úvah. S čím nesúhlasíte? Konkrétne? :)
 

 

Premyslator: Všetky tieto problémy tu boli v diskusiach stokrát prediskutované. Konkrétne!
 

old lady

Suhalsim s Tebou, ze raeagovat na vyplody choreho mozgu (prispevok nad Tvojim) je nielen ze tazke, ale v tomto pripade nemozne. Bolo by to plytvanim energiou.
 

Amen...

Poculi sme slovo najpovolanejsieho sekundarneho krestana, ktory po diskusiach rozsieva slova laskyplneho povzbudenia vseobjimajuce cele bozie stvorenie, samozrejme, okrem homosexualov, liberalov a podobnych nepodarkov dokonaleho a neomylneho stvoritela...
Ze teba tiez prichylil na nejaky cas ten Kuffa? Zda sa, ze moze byt na teba velmi pysny, co - to sa na teba nalepilo...az by som povedal, ze ziak prerastol svojho ucitela :-)
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 13 006
 2. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 11 992
 3. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 9 301
 4. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 4 149
 5. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 3 640
 6. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 2 335
 7. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 2 247
 8. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 2 180
 9. Filip Pastorek: Smeráci kryli mafiu v Sociálnej poisťovni 2 091
 10. Maroš Chmúrny: Ochotníci v parlamente 1 719

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 2. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 3. Miška Emericiová: Psycho
 4. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 5. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 6. Miška Emericiová: Skaza
 7. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 8. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 9. Miška Emericiová: Balada o klaunovi
 10. Vladimír Krátky: Dôchodcovia si 13. dôchodok nezaslúžia !


Už ste čítali?