Čo je podľa Pellegriniho „skutočný život“? Chudoba a nezamestnanosť?

Autor: Branislav Gröhling | 11.2.2020 o 16:02 | Karma článku: 8,44 | Prečítané:  1993x

„Na východe nič nie je.“ „V Bratislave sa nežije skutočný život.“ Smerácke citáty, ktoré ukazujú ich mentálny svet aj postoj k vlastným voličom.

Kampaň Smeru bola najprv o urážaní opozície. Nezabralo. Smer prešiel na urážanie občanov SR. Smerákom vadí, že idú voliť zahraniční Slováci (ktorých odtiaľto Smer vyhnal a ktorí ho asi voliť nebudú, keďže videli, že štát sa dá spravovať aj lepšie). A vadí im, že idú voliť ľudia v Bratislave. Lebo tí vraj netušia, čo je „skutočný život,“ tvrdí premiér Pellegrini.

Čo je podľa Pellegriniho „skutočný život“? Asi narážal na to, že v Bratislave je vyššia zamestnanosť aj vyššie platy (sú tam aj vyššie ceny bytov, ale o tom potom). Takže „skutočný život“ je chudoba? Potom si v Afrike žijú ten najskutočnejší život na svete.

Ak skutočný život znamená chudobu, je to zúfalá vizitka „sociálnej vlády.“

Jasné, nadávaním na Bratislavu chcú osloviť regióny. Toto má zabrať? Veď Smer za 12 rokov regionálne rozdiely iba prehĺbil. Kde je diaľnica do Košíc? Mala byť hotová v 2010. Prečo sa nebuduje infraštruktúra, cesty a železnice? Kde sú strategické podniky? Úľavy dostali firmy, ktoré išli nezmyselne na západ, kde práca nechýba. A tak v Jaguári robia Srbi a Ukrajinci.

Premiér Pellegrini sa hrá na bojovníka za regióny nadávaním na Bratislavu. Pritom pre regióny nespravil nič. A sám žije v Bratislave už 27 rokov pomerne nadštandardný život za štátne peniaze. Nech radšej porozmýšľa, čo spravili vlády Smeru za 12 rokov, keď je dnes podľa nich štandardom „skutočného života“  nezamestnanosť a obracanie každého eura.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Matovič ponížil Slovensko

Problémom nie je Sputnik, ale správanie expremiéra.

Návrat do škôl: Akú platnosť bude mať test v mojom okrese? (otázky a odpovede)

Od 26. apríla sa triedy otvoria podľa situácie v danom okrese.


Už ste čítali?