Radšej úprimný ateista než falošný kresťan

Autor: Branislav Gröhling | 18.3.2019 o 10:39 | (upravené 18.3.2019 o 11:18) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  11828x

Voľbou Čaputovej podľa jedného biskupa vraj cez 870-tisíc ľudí zhrešilo. Na kresťanskú vlnu naskakujú aj politici. Kádrujú na kresťanov a nekresťanov. 

Neviem, čo si myslíte vy. Ale podľa mňa je jedno, či chodíte do kostola, modlíte sa doma, veríte v niečo iné alebo neveríte v nič. Podstatné je, či ste dobrý človek. A to sa nestane tak, že sa na oko prihlásite ku kresťanstvu. Mali sme expremiéra, ktorý sa k viere hlásil a krajinu nespravoval zrovna kresťansky. Ďakujem, neprosím. Oveľa horší je falošný kresťan než úprimný ateista.

Teraz nám v politike znovuzrodených kresťanov („birmovaných komunistov“) pribúda. Jeden je taký kresťan, až si na svoju vieru spomenul iba cez kampaň. V televíznej relácii nevedel vymenovať desatoro. A internet sa zabáva. Nevadí, odpusťme mu. Aj keby to vedel. Aj keby naozaj do kostola chodil deň čo deň. Nič to nevypovedá o tom, aký je človek. Prestaňme dávať znamienko „rovná sa“ medzi kresťana a dobrého človeka. V politike predsa najčastejšie vidíme, že to tak vôbec nefunguje.

Prosím, uvedomme si, že nálepky „kresťan,” „nekresťan” o človeku nič nehovoria. Za človeka hovoria jeho činy. Búšením sa do hrude a hlučným hlásením sa k viere tie činy nikto nezmaže ani nenapraví.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nežná revolúcia

Nežná revolúcia 30 rokov po: O demokraciu môžeme prísť zvnútra

Prežila krajina posledných 30 rokov bez ujmy na demokracii?

Dobré ráno

Špeciálny podcast: Politiku vždy chápali len ako orgie

Rozhovor so šéfredaktorkou SME k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Cesta do hlbín českej duše. Päť kníh, ktoré by mali Slováci čítať

Sú medzi nimi experimenty aj látka na veľkofilm.


Už ste čítali?