Päť znakov dokonalého žiaka

Autor: Branislav Gröhling | 18.1.2015 o 19:58 | Karma článku: 12,47 | Prečítané:  9345x

....z pohľadu štátu.

  1. Samostatný – neobťažuje a nežiada informácie od štátnych organizácií (na to určených) o tom, ktoré odbory majú najlepšie uplatnenie na trhu. Informácie si tak zásadne vyhľadáva sám, napríklad cez google, prípadne sa popýta kamarátov, kam idú študovať oni.
  2. Presvedčivý – nahovorí rodičov, aby finančne prispievali škole, na pomôcky na vyučovanie, prípadne vybavenie nejakého odborného centra. Žiak totiž strategicky vycíti, že takáto podpora školy by sa mohla vrátiť späť v podobe dobrého hodnotenia či známok. Zásadne „nehúcka“ rodičov, aby žiadali o navýšenie financií pre školu štát.
  3. Iniciatívny – žiak si nájde popri škole prax sám. Naučí sa tak pracovať na strojoch, ktoré sa reálne používajú na trhu. Neobťažuje ani školu, ani štát, aby mu zabezpečili dobré podmienky v podobe adekvátneho vybavenia učební.
  4. Trpezlivý – žiak neočakáva od štátu, aby zabezpečil učebnice a materiály a ak, tak nevyžaduje ich dodanie do škôl načas.
  5. Svetaznalý – po škole sa žiak poberie do zahraničia, kde síce nemusí robiť to, čomu sa vyučil/vyštudoval, ale hlavné je, že neobťažuje svojou prítomnosťou na úrade práce, pretože si pred pár rokmi zvolil zlý študijný odbor, ktorého absolventi majú dlhoročný problém s uplatnením na trhu. Nie je predsa problémom štátu, že podporuje takéto odbory. Problémom sú ľudia, ktorí ich chcú študovať. 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.

EKONOMIKA

British Airways vypadli systémy, na letiskách panuje chaos

Zrušila sobotňajšie lety z Londýna.


Už ste čítali?