Päť znakov dokonalého žiaka

Autor: Branislav Gröhling | 18.1.2015 o 19:58 | Karma článku: 12,47 | Prečítané:  9321x

....z pohľadu štátu.

  1. Samostatný – neobťažuje a nežiada informácie od štátnych organizácií (na to určených) o tom, ktoré odbory majú najlepšie uplatnenie na trhu. Informácie si tak zásadne vyhľadáva sám, napríklad cez google, prípadne sa popýta kamarátov, kam idú študovať oni.
  2. Presvedčivý – nahovorí rodičov, aby finančne prispievali škole, na pomôcky na vyučovanie, prípadne vybavenie nejakého odborného centra. Žiak totiž strategicky vycíti, že takáto podpora školy by sa mohla vrátiť späť v podobe dobrého hodnotenia či známok. Zásadne „nehúcka“ rodičov, aby žiadali o navýšenie financií pre školu štát.
  3. Iniciatívny – žiak si nájde popri škole prax sám. Naučí sa tak pracovať na strojoch, ktoré sa reálne používajú na trhu. Neobťažuje ani školu, ani štát, aby mu zabezpečili dobré podmienky v podobe adekvátneho vybavenia učební.
  4. Trpezlivý – žiak neočakáva od štátu, aby zabezpečil učebnice a materiály a ak, tak nevyžaduje ich dodanie do škôl načas.
  5. Svetaznalý – po škole sa žiak poberie do zahraničia, kde síce nemusí robiť to, čomu sa vyučil/vyštudoval, ale hlavné je, že neobťažuje svojou prítomnosťou na úrade práce, pretože si pred pár rokmi zvolil zlý študijný odbor, ktorého absolventi majú dlhoročný problém s uplatnením na trhu. Nie je predsa problémom štátu, že podporuje takéto odbory. Problémom sú ľudia, ktorí ich chcú študovať. 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?